SKI AREÁL OSTRUŽNÁ - ŘETĚZÁRNA
mimo provoz
Zobrazit na:

Nechte se zlákat na výlet do Českého Krumlova

K největším turistickým lákadlům v naší zemi patří bezesporu Český Krumlov. Každým rokem do Krumlova zavítá několik desítek tisíc jak tuzemských, tak i zahraničních hostů. Město samotné Vám může nabídnout nádherné historické centrum s renesančními fasádami domů, obtáčené řekou Vltavou, a pochopitelně si nikdo nenechá ujít návštěvu krumlovského zámku a jeho nádherné rozsáhlé zahrady. Český Krumlov je také vodáckým rájem, vodáci z tábořiště v Novém Spolí pokračují skrze tři sjízdné jezy směrem do Zlaté Koruny a mohou obdivovat krásy historického centra přímo z vodní hladiny. Pozoruhodná jsou ovšem i vyhlídková místa v okolí. Kdo do Českého Krumlova zavítá vlakem, ten má určitou výhodu. Vlakové nádraží je totiž na kopci vysoko nad městem a je odtud velmi pěkný výhled na zámek a jeho bezprostřední okolí.

Pěkné panorama se Vám naskytne při pohledu na město i z druhé strany – z vrcholu Křížového vrchu. Křížový vrch je jedním z nejkrásnějších vyhlídkových míst v okolí města, a rozhodně stojí za návštěvu. Na vrcholu Křížového vrchu se nachází kaple Marie Bolestné a přístup je sem po modré turistické značce. Nejkrásnější pohled na město je z Křížového vrchu navečer, kdy je město ozářené Sluncem.

Dalším zajímavým tipem na výlet v okolí Českého Krumlova je nejvyšší hora Blanského lesa - Kleť. Na vrchol Kleti vede sedačková lanovka z Krásetína a po návštěvě rozhledny se můžete posilnit v malé restauraci na jejím úpatí. Pěknou podívanou nabízí i údolí Vltavy pod zříceninou hradu Dívčí Kámen. Tento kus země patří k nejkrásnějším místům v České republice. Údolí je stále civilizací nedotčené, není narušené žádnou stavbou pozemní komunikace, ani přehradní hráze. Máte-li zájem zpestřit si v okolí Českého Krumlova výlet nějakým dalším zajímavým místem, vydejte se k přírodní rezervaci Čertova stěna – Luč, která se nachází nedaleko Vyššího Brodu. Rezervaci tvoří i Čertovy proudy, to je vltavský kaňon, plný balvanů a prahů, kde se dokonce pořádají občas vodácké závody.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Středa 4.10.
částečně oblačno
11°C
6°C
Čtvrtek
5.10.2023
částečně oblačno
12°C
7°C
Pátek
6.10.2023
zataženo
13°C
8°C
Sobota
7.10.2023
zataženo
14°C
9°C